Home News Contact About

8 ترفند مخفی تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی + تصویر

تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی

همواره داشتن کیف، کفش و لباس چرمی مورد علاقه همگان بوده است، اما اغلب اوقات تشخیص محصولات چرم طبیعی از مصنوعی برای افراد سخت است و از پولی که برای کیف و کفش های چرم طبیعی یا مصنوعی می پردازند اطلاعی ندارند، زیرا برخی از فروشندگان محصولات چرمی ، محصولات مصنوعی را به قیمت چرم طبیعی می فروشند و این اصلا برای خریدار قابل قبول و چسم پوشی نیست.

اگرچه گفته می شود که کیفیت چرم مصنوعی نسبت به گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. اما تفاوت آشکاری بین چرم طبیعی و چرم مصنوعی وجود دارد. برای مثال وقتی کفش‌های چرم را برای مدت معینی می‌پوشید، نه تنها این ظاهر ترک‌خوردگی را روی سطح ایجاد می‌کند، بلکه به طور طبیعی منبسط شده و پوشیدن آن کفش یا لباس را راحت‌تر می‌کند، در حالی که کفش‌های ساخته شده از چرم مصنوعی این تمایل را دارند که با وجود گذشت زمان طولانی به سخت بودن ادامه دهند.

راه های تشخیص چرم اصل از چرم تقلبی را در وی وان بخوانید:

چرم یک ماده اولیه باکیفیت برای تولید کفش، کیف، کیف پول، کمربند، لباس و سایر محصولات مرتبط از گذشته بوده و به دلیل زیبایی و اصالت طرفداران زیادی دارد. اما نوع چرمی که شبیه چرم مصنوعی است کیفیت پایینی دارد و پس از مدت کوتاهی آسیب می بیند. تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی چندان پیچیده نیست. برای خرید محصولات چرمی مانند کفش چرم یا کیف به راحتی می توانید با دانستن عوامل متمایز کننده به تشخیص چرم طبیعی و مصنوعی بپردازید.

البته با توجه به همه روش ها به خاطر داشته باشید که راه نهایی و بهترین راه، خرید محصولات چرم از یک شرکت قابل اعتماد است که می دانید محصولات آن ها اصل و با کیفیت بی نظیر است.

تفاوت بو

برای تشخیص چرم طبیعی و چرم مصنوعی باید بدانید که هر دو دارای بو هستند. چرم مصنوعی معمولاً بوی وینیل و بوی شیمیایی می دهد. برخلاف چرم طبیعی که بوی متمایز و خاص چرم و پوست حیوانات را دارد. چک کردن بوی چرم واقعی و چرم مصنوعی واقعا راهنمای مفیدی خواهد بود اما تنها در خرید حضوری کاربرد دارد.

نگاهی دقیق به سطوح بیندازید.

چرم طبیعی دارای سطح براق و صاف، منافذ ریز و خطوط بسیار ظریف است. چرم مصنوعی بسیار براق است، اما هیچ منافذ قابل مشاهده یا خطوط ظریفی در آن وجود ندارد.

البته تشخیص چرم طبیعی از روی کار واقعا دشوار است زیرا ممکن است شباهت بسیار زیادی به چرم مصنوعی داشته باشد. با این حال، کپی کردن منافذ و خطوط ریز چرم واقعی دقیقاً یکسان، کار آسانی نیست. چرم اصل همواره دارای درخشندگی یکنواخت و صاف است، اما چرم مصنوعی تمایل به درخشندگی بسیار زیاد دارد یا کاملا مات می باشد. اگر با دقت به سطح نگاه کنید، می توانید تفاوت های آن ها را دریابید.

تفاوت سطح و ترک های انواع چرم
تفاوت سطوح در انواع چرم اصل و غیر اصل

پشت چرم را چک کنید.

اگر نتوانستید متوجه تفاوت و تشخیص چرم طبیعی و مصنوعی شوید پشت چرم را برگردانید و به قسمت داخل آن نگاهی بیندازید. اگر هر یک از قسمت های داخلی را بررسی کنید، چرم طبیعی مانند (جیر) خشن و شاید دارای مقداری پرز باشد. چرم مصنوعی دارای پوشش پارچه ای است و الیاف یا سطح یک دست آن کاملا مشخص است.

فناوری پوشش چرمی پیشرفت های زیادی را پشت سر گذاشته است. بنابراین مقایسه آن با یکدیگر بسیار دشوار است. با این حال، چرم مصنوعی معمولاً با درزهای بیرون می آید زیرا با گاز یا پارچه نازک روکش می شوند.

اتیکت قیمت را بیابید!

راه مهمی برای تشخیص چرم طبیعی و اصل بودن معمولا قیمت آنهاست. بدیهی است که قیمت کاپشن چرم اصل از چرم مصنوعی بالاتر است. هنگامی که جنس کاپشن یا کیف چرم اصل را لمس می کنید. متوجه گرما می شوید زیرا از پوست حیوانات تولید شده است. اما کیف و کفش چرم مصنوعی چنین احساساتی را به ما منتقل نمی کند. علاوه بر این، اگر چرم طبیعی را زیر نور مستقیم قرار دهید، نور را به طور یکنواخت منعکس نمی کند. زیرا برخی از قسمت های پوست مات و قسمت های دیگر براق هستند این موضوع در مورد کیف پول زنانه  و کیف پول مردانه بسیار حائز اهمیت است.

چرم را تا کنید.

هنگام تا زدن چرم طبیعی به آرامی از وسط تا می شود و به دلیل استحکام روی انحنای خود به راحتی چروک ایجاد نمی کند، اما چرم مصنوعی انحنای صاف و قابلیت کشسانی زیادی ندارد و حتی ممکن است هنگام تا زدن چرم بشکند و یا ترک کند.

تشخیص چرم طبیعی با تا کردن
تا زدن چرم از راه های تشخیص تقلبی بودن

تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی با سوزاندن .

چرم مصنوعی حتی زمانی که به سختی شعله را لمس می کند به سمت داخل پیچ می خورد و لوله می شود دقیقا مثل سوختن پلاستیکجات و چنین بویی دارد. بر خلاف چرم طبیعی که به خوبی نمی سوزد، به راحتی آتش می گیرد و بوی نامطبوعی می دهد و بوی آن با سوختن مواد شیمیایی کاملا متفاوت است.

وزن چرم ها را در نظر بگیرید.

این روش واقعا کاربردی است زیرا هم در خرید انلاین و هم خرید حضوری روش بسیار کارآمدی است. همانطور که میدانید چرم طبیعی واقعا سنگین است، در حالی که چرم مصنوعی سبک است و از وزن کمتری برخوردار می باشد. شاید در ابتدا با خود فکر کنید که میتوان چرم طبیعی سبک هم یافت که وزن کمتری داشته باشد و کاملا هم درست است، پوست بره به طور قابل توجهی سبک تر از چرم گاوی است، اما چرم مصنوعی حتی از هر دو سبک تر است. حتی ممکن است از برخی پارچه های معمولی نیز سبک تر و نازک تر باشد.

یک قطره آب روی آن بریزید.

با انداختن یک قطره آب روی چرم طبیعی به نتیجه شگفت انگیزی خواهید رسید. آب بعد از تقریباً 10 ثانیه به داخل چرم جذب می شود. ولی این در مورد چرم مصنوعی صحت ندارد، چرم مصنوعی درجه یک کاملاً آب را جذب نمی کند و اجازه می دهد تا درست روی آن غوطه ور شود و باقی بماند. بنابراین چرم واقعی آب را جذب می کند (به جز چرم ضد آب)، اما چرم مصنوعی آب را جذب نمی کند. البته بدانید که قبل از این آزمایش چرم شما واکس نخورده است و یا با سطح روغنی در تماس نبوده است.

تشخیص چرم طبیعی با یک قطره آب
تشخص چرم اصل از تقلبی با یک قطره آب

به رنگ ها توجه کنید.

از آنجایی که محصولات چرمی نسبتاً گران و لاکچری هستند، تولیدکنندگان از رنگ های ارزان قیمت و بی کیفیت برای رنگ آمیزی آن استفاده نمی کنند. محصولات اصیل و درجه یک به طور یکنواخت رنگ می شوند، در حالی که کالاهای مصنوعی ممکن است دارای لکه، خطوط حاشیه و پخش شدگی رنگ باشند. پس از خم شدن یا کشش، مواد و چرم طبیعی رنگ خود را تغییر نمی دهند، اما چرم مصنوعی ممکن است تغییر کند.

عکس چرم های رنگی
تشخیص نوع چرم از روی رنگ

برچسب قیمت و شناسنامه محصول را چک کنید.

همانطور که مشخص است تشخیص چرم طبیعی و چرم مصنوعی از روی قیمت آن کاملا مشخص است. محصولات ساخته شده از چرم طبیعی با تفاوت قیمت بسیار بالاتری از محصولات چرم مصنوعی به فروش میرسد اما بسیاری از فروشگاه های معتبر برای رهایی مشتریان از این سردرگمی اقدام به تهیه شناسنامه برای هر محصول کرده اند که تمامی مشتریان می توانند با مراجعه به آن از نوع برند، نوع چرم و شرایط نگهداری آن اطلاعات حاصل کنند. برای تشخیص چرم طبیعی و چرم مصنوعی می توانید از فروشنده درخواست برچسب و شناسنامه محصول نمایید.

 

ساختار منافذ را در نظر بگیرید.

چرم دارای سطحی ناهموار با منافذ ناهموار و بی شکل توزیع شده است که می توانید از فاصله نزدیک به محصول متوجه آن شوید. بیشتر محصولات مصنوعی یا اصلاً منافذ ندارند و یا در یک الگوی خاص چیده شده اند و عمق یکسانی دارند زیرا آن ها با دستگاه های صنعتی و قالب های یک شکل طراحی شده اند اما تشخیص چرم طبیعی بر اساس منافذ و شیارها  که به طور خاص دارای هیچ نظمی هم نیست کاملا واضح است.

 

عکس تشخیص چرم فیک و اصل
تشخیص چرم فیک و اصل

 

بسیاری از مردم اغلب در مورد تفاوت بین چرم مصنوعی و تشخیص چرم طبیعی تعجب می کنند. حقیقت این است که برای هر دو مزایا و معایبی وجود دارد و این به ترجیحات شخصی و استفاده شما از آن محصول برمیگردد. ممکن است خرید یک محصول به خودی خود گزینه ای باشد که به تامل زیادی نیاز داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که گزینه مناسب را برای خود انتخاب می‌کنید. اما همواره ویژگی هایی وجود دارد که نیاز است تا شما قبل از خرید در نظر بگیرید.

در اینجا، در مورد آنچه که باید در نظر بگیرید برای خرید انواع محصولات چرمی صحبت می کنیم و تفاوت و راه های تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی را بیان می کنیم تا با دست باز تری به خرید خود ادامه دهید.

 

تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی چگونه است؟

چرم مصنوعی تقریباً مانند پلاستیک صاف است. چرم واقعی نرم و انعطاف پذیر است. همچنین نمی‌توانید چرم مصنوعی را کشش دهید، اما چرم واقعی را می‌توان کشید و انعطاف را به طور واضح مشخص است.

چگونه چرم را با آب تست کنم؟

معمولاً می توانید با قرار دادن یک قطره آب روی آن، متوجه شوید که چرم طبیعی است یا مصنوعی، اگر واقعی باشد، آب به سرعت جذب چرم می شود. اگر مصنوعی باشد، قطره آب بر روی چرم به صور کروی باقی می ماند، جذب نمی شود و می غلتد. هنگام انجام تست رطوبت، فقط از یک قطره استفاده کنید.

 

این مقاله رو در یکی از شبکه های اجتماعی زیر با بقیه به اشتراک بذارید:

این مقاله رو در یکی از شبکه های اجتماعی زیر با بقیه به اشتراک بذارید:

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله مطالعه می کنید: