Home News Contact About

اصول ست کردن لباس های چرمی

اصول ست کردن لباس های چرمی کار پیچیده ای نیست! کافی است بدانید کدام المان ها و اکسسوری ها می توانند به جلوه بیشتر پارچه و لباس های چرمی شما کمک کنند. درست است که نگهداری چرم مخصوصا چرم طبیعی دردسرهای خودش را دارد. اما مطمئن باشید که استایل چرم و لباس های چرمی هیچ گاه قدیمی نمی شوند و هر سال بیشتر از سال گذشته می توانند خود را در میان طراحان مد نشان دهند.

ادامه مقاله “اصول ست کردن لباس های چرمی ” را در وی وان بخوانید:

کت چرم

عکس کت چرم مردانه
اصول ست کردن کت چرم مردانه

کت چرم یکی از محبوب ترین الگوهایی است که با پارچه چرم به اوج جذابیت خود می رسد. این کت ها مناسب آقایان و خانم ها است اما در اصول زیبایی شناسی آن تفاوت هایی وجود دارد. اول اینکه کت چرم زنانه معمولا قد کوتاه تری از کت مردانه دارد به همین دلیل معمولا یا با لباس های کوتاه تر از خود یا با لباس یقه اسکی ست می شوند. این در حالی است که کت چرم مردانه چنین محدودیتی ندارد و می توان با انواع بافت و تیشرت های رنگ روشن یا مشکی مورد استفاده قرار گیرند.

 

مانتو چرم

مانتوهای چرم مختص خانم ها است. البته سبکی از پالتو چرم بلند مردانه نیز وجود دارد که طراحی آن بسیار نزدیک به مانتو می باشد اما اصول اندازه گیری در آن ها مثل اندازه سر شانه یا ساسون های جلو لباس کاملا متفاوت با مانتو چرم زنانه است. مانتو چرم زنانه یا پالتو چرم زنانه در دسته استایل لاکچری قرار میگیرد و دارای قوانینی برای پوشیدن است. یکی از اصول ست کردن لباس های چرمی در خصوص مانتوهای چرم این است که هرگز با لباس های بلند و بافت های درشت استفاده نمی شوند. این قد و اندام شما را از آنچه که هست طویل تر نشان داده و حتی در افراد قد بلند می تواند با فرم نامتناسبی نسبت به اندام آن ها نشان داده شود. اما این ست اصلا مرسوم نیست و جلوه پارچه چرمی را بسیار کم خواهد کرد. پیشنهاد طراحان مد لباس های ساده ( ترجیحا بدون بافت و رنگ روشن مثل سفید، کرمی و…) با مانتو چرم می تواند درخشش سطح چرم را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد.

عکس مانتو چرم زنانه بلند
اصول ست کردن مانتو چرم زنانه

 

اکسسوری های مناسب لباس های چرم

یکی دیگر از اصول ست کردن لباس های چرمی، هماهنگ سازی اکسسوری های مناسب با آنهاست. در تعریف اکسسوری می توان به هر وسیله جانبی اشاره کرد که می توانند استایل شما را بهبود ببخشند، اشاره کرد. اکسسوری ها بخش جدایی ناپذیر از یک مد هستند چراکه می توانند پازل استایل شما را به بهترین شکل ممکن کامل کنند.

کیف

کیف یک المان مهم از اکسسوری محسوب می شود. امروزه همه افراد چه مرد و چه زن از کیف نه تنها به عنوان اکسسوری بلکه به عنوان یک وسیله ضروری برای حمل لوازم روزمره است. البته کیف های خاص نیز امروزه برای موقعیت های خاص استفاده می شوند که در گذشته اصلا مرسوم نبودند. مثل کیف اداری مردانه ، کیف های کراس بادی و… که فقط در موقعیت های خاص خود کاربرد دارند. از اصول ست کردن لباس های چرمی در خصوص اکسسوری هایی مثل کیف ، کیف های ساده می توانند جایگزین خوبی باشند. بهترین انتخاب در کنار لباس های چرمی، استفاده نکردن از کیف چرم است! زیرا از جذابیت لباس شما کاسته و نگاه ها معطوف به اکسسوری شما خواهد شد. اگر علاقمند به استفاده از کیف چرم در کنار لباس های خود هستید می توانید از چرم نبوک یا چرم های مات و غیر ورنی استفاده کنید. د رغیر این صورت ست های کفش و کیف چرم زنانه با رنگ های متضاد با مانتو و پالتو چرم به شما کمک می کنند که هم از درخشش چرم در اکسسوری و لباس خود بهرمند شوید و هم از قابلیت های طولانی مدت چرم برخوردار بمانید.

 

کفش و بوت

عکس نیم بوت
اصول ست کردن اکسسوری چرم

از دیگر المان های مهم استایل کفش ها می باشد. کفش های دارای مدل های بسیار مختلف اند که به طور خاص یا برای درمان آسیب های مختلف و خاص پا و کمر کاربرد دارند. اما به طور کلی و بر اساس قوانین مد و زیبایی شناسی کفش ها در شکل ظاهری به دسته های اسپرت ، مجلسی ، بوت ، نیم بوت و … تقسیم می شوند. بوت و نیم بوت و کفش های کلاسیک به لباس های چرمی نزدیک تر اند زیرا لباس های چرمی به دلیل خاصیت عایق و گرمایشی خود مناسب فصول سرد سال یا بهار خنک می باشند. اصول ست کردن لباس های چرمی درباره بوت و نیم بوت ها تابع قوانین دیگری نیز هست. مثل اینکه هرگز مانتو چرم را با شلوار های بگ نپوشید مخصوصا اگر استایل کفش های زمستانی شما بوت های بلند هستند! نیم بوت با شلوارهای مام فیت ظاهر بهتری دارند زیرا لازم است تا نیم ساق آن ها نیز دیده شود.

 

دستبند و زیورآلات

بدلیجات و زیور آلات کوچیکترین المان اکسسوری ها محسوب می شوند اما تاثیرگزار اند! آستین های مانتو های چرم و بارونی با کت های چرم اغلب از نوع ساده هستند و مدل خاص و پیچیده ای ندارند پس راحت با این نوع اکسسوری سِت می شوند. دستبند های چرمی ترکیب با طلا یا نقره می توانند استایل شما را ده ها برابر گران تر نشان دهد و از آنجا که استایل چرم نیز در دسته استایل های لاکچری و گران قرار می گیرد این جذابیت را به توان می رساند!

 

 

 

این مقاله رو در یکی از شبکه های اجتماعی زیر با بقیه به اشتراک بذارید:

این مقاله رو در یکی از شبکه های اجتماعی زیر با بقیه به اشتراک بذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله مطالعه می کنید: