Home News Contact About

انواع استایل زنانه و مردانه | استایل یونیک خود را اینگونه بشناسید!

عکس انواع استایل زنانه و مردانه

انواع استایل زنانه و مردانه چیست؟ یکی از مهم ترین انتخاب ها در طول روز برای هر شخص انتخاب لباس برای ظاهر شدن در محیط بیرونی است. لباس ها تنوع گسترده ای دارند و بخشی از شخصیت هر فردی محسوب می شوند. شما با پوشیدن نوع لباسی خاص و استایل خود، شخصیت و باورها و درونیات خود را به دیگران نشان می دهید. اولین گام برای داشتن یک ارتباط موثر این است که شما با انتخاب استایل مناسب خود بتوانید تاثیر مهمی را در دقایق اول هر ارتباط بگذارید.

ادامه این مقاله را در وی وان بخوانید:

استایل چیست و انواع آن

استایل یا style  به سبک ، شیوه وروش خاص از هر چیز را می گویند. اما در جهان مد و پوشاک، استایل به شیوه خاصی از پوشش گفته می شود که می تواند برای هر فردی متفاوت باشد.

هر سال کمپانی های مد و پوشاک در فستیوال ها و فشن شو های مختلف استایل های طراحی شده خود ارائه می دهند. در واقع استایل ها دنیای وسیعی از سبک های مختلف را تشکیل می دهد که هر کدام داستان خود را دارند.

استایل ها در تمام دنیا راهی برای بیان خود شما، شخصیت شما و باورهای شماست.

تفاوت سبک و استایل چیه؟

استایل معمولا در فارسی با سبک اشتباه گرفته می شود یا به یک معنی گرفته می شود اما این دو لغت دارای دنیای متفاوتی هستند که کاربرد آن ها را نیز در روزمره تغییر می دهد.

در واقع استایل در دنیای مد؛ به شیوه و حالت خاصی از کنارهم قرار گرفتن مجموعه ای پوشش گفته می شود. اما سبک ها مجموعه بزرگ تری از استایل هستند و در واقع استایل ها زاییده سبک های مختلف اند. مثلا سبک مینیمال، گوتیک، باروک و …. .

در معنی دقیق تر شما با استایل خود ممکن است آیتم های مختلفی از سبک های مختلفی را انتخاب کنید که به درونیات و باورهای شما نزدیک تر است و در یک استایل از چند نوع سبک متفاوت استفاده کرده اید اما سبک ها یک دست اند و داستان خود را دارند مثل یک واقعه تاریخی، جنبش های خاص و … .

انواع سبک لباس | استایل لباس زنانه

لباس جذب

لباس جذب در در انواع استایل زنانه و مردانه همانطور که از نامش پیداست به لباس هایی که معمولا قد آنها تا بالای زانو و در برخی مدل ها زیر زانو است اسن مدل لباس معمولا چسبیده است و به هیچ وجه نباید سایز بزرگ یا گشاد باشد. در استایل لباس مردانه نیز تیشرت ها و لباس های جذب بسیار محبوب اند مخصوصا در زمانی که می خواهید یک استایل ورزیده داشته باشید. رنگ تیره در لباس های جذب مناسب استایل رسمی ، اداری است و رنگ روشن لباس های جذب مناسب دورهمی های دوستانه و غیر رسمی می باشد.

لباس پشت باز

لباس های پشت باز معمولا در استایل لباس زنانه کاربرد دارد و مناسب افراد لاغر یا افرادی که دارای گودی کمر هستند. پوشیدن لباس های تمام قد و بلند برای خانم های بلند قد، یک چالش تمام عیار است اما لباس پشت باز مخصوا اگر طرح آن روی کمر باشد این چالش را تا حد بسیار زیادی برطرف می کند.

هودی

هودی ها یکی از پرکاربردترین استایل لباس زنانه هستند که ابتدا در میان دختران به اوج محبوبیت خود رسید. اما امروزه در میان پسران و استایل مردانه اسپرت نیز کاربرد دارد. هودی لباسی غیر رسمی است که می توان آن را در یک دورهمی دوستانه تا یک لباس گرم خانگی پوشید.

استایل لباس مردانه

استایل لباس مردانه امروزه تنوع بسیار زیادی را در برمیگیرد درحالی که طبق دسته های ثابتی هر ساله رشد و طراحی های جدیدی داشته است اما همواره انتخاب را برای افراد سخت کرده است.

عکس انواع استایل مردانه
انواع استایل مردانه

انواع استایل :

در تعریف استایل گفته شد که معمولا اغلب افراد سبک را با استایل اشتباه می گیرند و سبک شامل مجموعه یک دست تری از استایل های مختلف است. با این حال استفاده از هر دو در بیان نوع خاصی از پوشش استفاده می شود، که در انواع استایل به آن ها اشاره شده است:

استایل مینیمال

عکس استایل مینیمال زنانه
استایل مینیمال زنانه

استایل مینیمال ورود دنیای استایل کلاسیک در چارچوب استایل مدرن است. مینیمال افراد را به سادگی دعوت می کند اما جذابیت همه جانبه مدرن را در دست دارد. اگر دوست دارید که استایل کلاسیک را تجربه کنید اما همواره با مد امروزه جذاب به چشم بیایید، استایل مینیمال را امتحان کنید! پوشیدن کاپشن چرم یک استایل میان سبکی بین مینیمال و ماکسیمال است زیرا اغراق و توجه خاص خود را که از ویژگی های یک چرم درجه یک است را به خوبی دارد اما ساده است و می تواند در دسته مینیمال نیز قرار گیرد.

استایل ماکسیمال

عکس استایل ماکسیمال زنانه
استایل ماکسیمال

استایل ماکسیمال درست نقطه مقابل استایل مینیمال است. این دقیقا همان تضاد دو مکتب ماکسیمالیسم و مینیمالیسم نیز می باشد. استایل ماکسیمال ریشه در دوران روکوکو دارد، زمانی که هنر در زرق و برق و اغراق به سر می برد. در آن عصر زیبایی در گرفتن توجه بیش از حد، اغراق در تضاد، رنگ ها و اجرای جانبی به کار برده می شد. امروزه ماکسیمال بیشتر مورد پسند، سلبریتی ها، مدل ها و خوانندگان پاپ می باشد و افراد کمتری این استایل را انتخاب می کنند. این استایل در پوشاک بر روی دو گزینه رنگ و سبک لباس بر می گردد اما شعار “اغراق ” در هر ترکیبی از استایل ماکسیمال وجود دارد.

استایل ویمسیکال

استایل ویمسیکال با شعار ” بدون هیچ مرزی زیبا باش” یکی از استایل هایی است که محدودیتی در انتخاب رنگ، اکسسوری، کیف ، کفش و … ندارید. ویمسیکال بر روی شومیز ها و دامن های بلند بیشتر مانور می دهد و پارچه های طرح دار را ترجیح می دهد. طرح های دایره، گلگلی ، راه راه و … از پرکاربرد ترین پترن های این استایل است. پترن های ویمسیکال امروزه بر روی چرم ها نیز به صورت چاپ دیده می شود که سبکی فانتزی دارد اما در مورد برخی کیف های خاص مثل کیف پول زنانه و کیف پول مردانه کاربرد خود را حفظ کرده است.

استایل کلاسیک

عکس استایل کلاسیک مردانه
استایل کلاسیک

استایل کلاسیک یک استایل جاودانه از انواع استایل زنانه و مردانه است. اگر جز افرادی هستید که رسمی پوش هستید اما میخواهید اصول مدرنیته را در لباس خود ظاهر کنید حتما این استایل را امتحان کنید. استایل کلاسیک دارای رنگ های محدود و خنثی است. همچنین نباید در استفاده از اکسسوری ها زیاده روی کنید. ضمن آن لباس کاملا باید مطابق با اندام شما باشد و لباس تنگ یا گشاد اصلا با استایل کلاسیک سازگار نمی باشد. برای مثال یک لباس ماکسی بلند با کیف چرم زنانه دستی می تواند شما را با این ترکیب ساده کاملا کلاسیک و جذاب نشان دهد.

استایل مدرن

عکس استایل مدرن مردانه
استایل مدرن

استایل مدرن استایل پرطرفداری است که امروزه به مرز محوبیت همگانی رسیده است. استایل مدرن برخلاف اینکه ممکن است فکر کنید دارای رنگ های عجیب غربیب و متضاد و مکمل است، طیف رنگ ساده ای در بر می گیرد. در واقع استایل مدرن با شعار ” ساده اما خلاقانه ” جای خود را میان سلیقه افرادی که دوست دارند سال های زیادی را پای انتخاب خود بمانند، باز کرد. رنگ های بژ، طوسی، خاکستری، مشکی و … رنگ هایی هستند که در استایل مدرن به وفور استفاده می شود اما انتخاب اکسسوری ها و شلوار پیراهن باید باتوجه به رنگ کاملا خلاقانه باشد.

استایل وینتیج یا قدیمی

عکس دختران با استایل قدیمی
استایل وینتیج

استایل وینتیج یکی از بهترین انتخاب میان انواع استایل زنانه و مردانه است. وینتیج استایل  و سبکی از پوشش است که شاید آن را با استایل کلاسیک اشتباه بگیرید اما باید بدانید که در واقع هیچ وقت از دهه های گذشته تا به اندازه امروز استایل وینتیج مورد توجه نبوده است.

شروع فراگیری استایل وینتیج از روزی شروع شد که در جنگ جهانی اول، کارخانه های تولید پارچه با ضعف بسیار بزرگی روبه رو شدند و تولید لباس و پوشاک به طرز چشمگیری کاهش یافت در نتیجه بسیاری از کمپانی ها تصمیم گرفتند که لباس های قدیمی و کهنه را ترمیم و دوباره با ظاهری جدید به بازار عرضه کنند.

به طور کلی استایل وینتیج به استایلی گفته می شود که ردپایی از استایل های ترند دهه های گذشته داشته باشد. قطعا منظور از استفاده از لباس های قدیمی لباس های کهنه نیست. بلکه پوشیدن لباس هایی که سبکی از استایل مانند دهه 40 یا دهه 90 میلادی دارند. زیاده روی در استفاده از اقلام قدیمی در وینتیج یک ضعف بزرگ است پس سعی کنید در حال حاضر از یک اکسسوری و نوع خاصی لباس استفاده کنید و استایل امروزی را باید داشته باشید.

استایل کژوال

کژوال در بین انواع استایل زنانه و مردانه ، نوعی از پوشش است که نه خیلی رسمی و نه خیلی دوستانه غیر رسمی است. این استایل در واقع از قانون خاصی پیروی نمی کند اما از تناسب خاصی برخودار است. این سبک یک استایل این فرمال ( غیر رسمی ) هست که می توان در مهمانی های مختلف، دورهمی ها، محیط کار و … از آن استفاده کرد این سبک در سال های اخیر طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است دلیل اول آن بی قاعده بودن آن است و شما می توانید از اکسسوری و لباس های زیادی برای کژوال شدن استفاده کنید.

 

استایل تام بوی

برای اولین بار کلمه تامبوی در آمریکا به پسران بی ادب که دردسری اجتماعی درست می کردند گفته می شد. اما بعدها در صنعت پوشاک و لباس به دنیای دخترانه ورود پیدا کرد و تعریفی نو به خود گرفت. استایل تام بوی یک استایل دخترانه است که در آن از لباس ها و اکسسوری های دخترانه هیچ خبری نیست، ظرافت لباس های دخترانه را ندارد و کاملا اور سایز است . استفاده از پیراهن های مردانه ، جین های گشاد ، تیشرت های هیپ هاپ  و … در این استایل بسیار خودنمایی می کند.

 

استایل رترو

رترو یک کلمه لاتین است که به معنای گذشته و قدیمی به کار برده می شود. در مد و پوشاک، رتروها به سبکی از چیدمان لباس گفته می شود که در آن نوستالوژی و سبکی از لباس پوشیدن های قدیمی در آن دیده می شود. کاملا طبیعی است که در نگاه اول استایل رترو را با استایل وینتیج اشتباه بگیرید رترو از وینتیج الهام گرفته شده. هر دو به نوستالوژی و سبک قدیمی اشاره دارند ما تفاوت بزرگی بین آن دو است. اولین تفاوت مبدا زمانی آن ها است و دومین تفاوت، وینتیج ها از لباس هایی که یکبار استفاده شده و امروز از تولید آن ها گذشته است استفاده می شود اما در رترو با الهام گرفتن از لباس های قدیمی لباس جدید طراحی می کنند. رترو در ایران با اقتباس از لباس های دوره قاجاریه امروزه تبدلیل به مانتوهای با تم ایرانی تبدیل شده است.

 

 

این مقاله رو در یکی از شبکه های اجتماعی زیر با بقیه به اشتراک بذارید:

این مقاله رو در یکی از شبکه های اجتماعی زیر با بقیه به اشتراک بذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله مطالعه می کنید: